Report U21 : Hk 1919 Avia Zvolen - Toronto Maple Leafs ®

13.04.2014 20:44

Na štadión Miroslava Hajna si na toto derby našlo cestu 2608 divákov. Už od začiatku sa očakával vyrovnaný duel ašpirantov na celkové víťazstvo v turnaji a môžme povedať, že nesklamal. Ale pekne po poriadku.Úvod bol z oboch strán opatrný, hra sa odohrávala prevažne v strednom pásme s menšou streleckou prevahou hostí. Na oboch stranách sa sedelo na trestnej lavici, ale ani presilovky oboch tímov rozruch nepriniesli a tak sa po prvej tretine odchádzalo do šatní za nerozhodného stavu. Začiatok druhej tretiny však priniesol hneď na začiatku rozruch, pretože sa hosťom porarilo dostať do vedenia v čase 20:13 Bojimírom Guľatým po nahrávke Henricha Doboša a Didzisa Urbānsa, keď si z domácich obrancov doslova spravili trhací kalendár. Po góle aktivita hostí dosť opadla a stiahli sa na vlastnú polovicu a hrozili hlavne brejkmi. Paradoxne po jednom z mála výpadov hostí sa dostal do protiútoku domáci Niels-Christian Christiansen, ktorý využil situáciu troch na jedného a po nahrávkach Petra Zelinku a Albertína Fronca vyrovnal. Diváci šaleli, hra domácich okamžite začala mať svoju typickú tvár a razom padol aj druhý gól do siete hostí strelou od modrej číary hráčom Larsom Blomqvistom, ktorému fantasticky nahrával Kaspars Zilpauss. Asistenciu si pripísal aj Horymír Sojka. Zvyšok druhej tretiny sa viac menej iba dohrával. Tak ako druhú tretinu aj v tretej sa domáci nevyvarovali tzv. zaspávacieho syndrómu a opäť dostali gól na začiatku tretiny hostujúcim Didzisom Urbānsom, ktorému šikovne prihrali Bojimír Guľatý a Rolands Kundziņš. Pokračovanie tretiny sa nieslo v solídnom tepme hra sa prehupovala z jednej strany na druhú, no vyloženejšiej šance sa už ani jedno mužstvo nedostalo a tak zápas skončil spravodlivou remízou 2:2 .